A napi robot közepette megesik, hogy egy-egy érdekes cikk kerül elénk, amire éppen akkor nem tudunk időt szánni. Ennek következtében aztán sajnos feledésbe is merülhet a dolog, pedig az is lehet, hogy érdekes/fontos lett volna. Lássuk csak, mit tehetnénk!
A címben szereplő feladat megoldására számos megoldás létezett eddig is, most a legújabbat vesszük szemügyre, ami Sergey Pozhilov szabadúszó programozó és webfejlesztő nevéhez fűződik. Ő hozta létre a SENDtoREADER.com weboldalt, ami a nevéhez méltóan azt a szolgáltatást végzi, hogy a kiválasztott webes cikkeket (weboldalakat) a Kindle-nkre továbbítja.
Az oldal használatához regisztrálnunk kell, és aztán a nevünkkel és jelszavunkkal beléphetünk.
A következő lépés az, hogy az Amazon Kindle oldalán be lépve engedélyeznünk kell az olvasón, hogy a SENDtoREADER közvetlenül az olvasónkra küldhesse az általunk kiválasztott cikkeket.
Tehát:
1. Lépjünk be az Amazon.com-on a Manage Your Kindle menübe.
2. Az engedélyezett e-mail címek közé (Your Kindle approved e-mail list) vegyük fel a kindle@sendtoreader.com címet.
3. A SENDtoREADER oldalon belépés után állítsuk be a kindle-s e-mail címünket.
A konfigurálás után az “üzembehelyezés” következhet, ami elég egyszerűnek bizonyul. A SENDtoREADER bookmarklet-et csupán a böngészőnk eszközsávjára kell húzni, ahogy a következő ábrán láthatjuk.
. Készen is vagyunk!
Tegyünk rögtön egy próbát, hogy lássuk, mit várhatunk az eredménytől, milyen szinten sikerül a konvertálás. (Telepítés után rögtön kapunk egy dokumentumot a Kindle-re, ami a szolgáltatást mutatja be, de az ugye nem teljesen mérvadó, hiszen nem egy nagyon bonyolult dokumentum.)
Lássunk akkor egy képet egy “normál”, illusztrációkat is tartalmazó webes cikkről. A cikk jól olvasható, az illusztráció szintén elfogadható minőségben látszik, és ha a teljes cikket nézzük vegig, az összes képet szépen áthozza.
Összegezve: a szolgáltatás beépül a böngészőnkbe, is nagyon egyszerűen küldhetünk vele érdekes tartalmakat a webről az olvasónkra. Ha valamit később véletlenül törölnénk, lehetőséget biztosít az újraküldésre is!
Az alábbi kép pedig igazolja, az ékezetes betűkkel sincs gondja.
Köszönjük a szerzőnek!
Ui: Jelenleg a Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari és az Opera böngészőkkel működik, Explorer verzió hamarosan elkészül.
Köszi, ez nagyon jó, eddig a Chrome-ra használható Klip.me-t használtam, aminek előnye, hogy iReader-szerű felületen szerkeszthetővé válik a szöveg, mielőtt elküldené az ember a Kindle-re, viszont nem küldi át a képeket. Ez a fenti, SENDtoREADER viszont küldi (bár itt meg a szöveg nem szerkeszthető, és néha hibát dob, minden magyarázat nélkül), úgyhogy mindenképpen megér egy próbát 🙂
Köszi!
Én még csak pár oldallal próbáltam, azokkal ment gond nélkül. Nyilván elég bonyolult oldallal lehetnek gondok. Nekem eddig bejött.
Más: Zoli, lenne kedved a szerkesztésben 1-2 könyvet összeütni? Adnék hozzá segédeszközöket:-) Ha érdekel az ajánlatom, írj magánban kérlek! kindlevarazs@gmail.com
Van ennek valami költsége?
Vagy csak wifin keresztül tölthető le az elküldött cikk?
Költsége lenne, ha 3G-n kérnéd, (illetve mailben is kapod:-).
De a kipróbálás módja: az -mail címnél a free.kindle.com-ot adtam meg, így az ugye nem jön 3G-n. Viszont próbáld a kindle.com-ot, és rögtön rá fogsz döbbenni:-))
A lényeg: a 3G csak netezésre ingyenes, vagy ha az Amazonról veszel könyvet. Az “ingyen könyvek” onnan is 2,30$-ba kerülnek:-((
elnézést a féloffért, de van itt valakinek 3G-s Kindle-je? legyen szíves írja már le, hogy tényleg korlátozott-e a 3G Magyarországon, vagy be lehet rajta tölteni mondjuk az index vagy origó szöveges oldalait is.
Csak az amazon és a wikipédia oldalaiért nem vennék 3G-s változatot, viszont ha online hírolvasóként is lehet használni 3G-vel Magyarországon, akkor mindenképpen. 🙂
Válaszokat előre is köszi!
SZia!
Miert ne lehetne betölteni? Nincs semmiféle korlát ilyen szempontból. (Nekem 3G-sem is van). Szóval csak hajrá!
az Amazon oldalán azt írja, hogy Magyarországon csak a wikipédiát meg ugye a saját oldalukat lehet betölteni 3G-n, a többi oldalhoz wifi kell. Akkor nincs jelenleg nálunk ilyen korlátozás? be tudok tölteni ilyen híroldalakat mint a bbc vagy a cnn tölteni kizárólag 3G-n is?
Én is megerősíteném, hogy egészen jól lehet ingyen netezni. Néhány webes trükkhöz itt is körülnézhetsz:
http://kindle3hu.blogspot.com/2011/02/web-start-lap-kindle-hoz.html
Nekem a fantáziámat nem is az itthoni netezés mozgatta meg, mert azért ahhoz szinte mindenki talál kényelmesebb megoldást, de az pl. egy fantasztikus lehetőség, hogy egy külföldi nyaraláskor bárhol is vagy, ingyen tudsz msn-ezni, vagy a gmail fiókodat megnézni. Aki már küszködött a roaming net-tel, az biztosan tudja értékelni ezt a mellékes szolgáltatást.
a romaing tényleg nagyon hasznos, főleg amíg a mobilnet roaming horror áron van, csak gondoltam utánajárok, hogy itthon mi a helyzet. A mobilomon van mobilnet, de ha veszek egy ilyen olvasót, akkor már nem a 3″-os kijelzőn szkrollozgatnám a szöveget. 🙂 Akkor ezek szerint mennek a lapok wifi nélkül 3G-n. Irány a store! 😀
jaigen, azt még szerettem volna kérdezni, hogy elképzelhető, hogy az international változat nem rendelhető fehérben? mert azon az oldalon nincs színválasztó.
Igen, a nemzetközi verzió valószínűleg csak szürkében rendelhető.
A kérdés viszont a beszerzés poszthoz tartozik, másrészt pedig az Amazon Ügyfélszolgálatára:-)
Köszi, kipróbálom. Időnként csak azért nem olvasok el egy cikket, mert éppen nincs időm, aztán meg elfelejtem. Így esténként bepótolhatom.
Visszajelzés: Szerkessz magadnak Kindle-újságot! · DragonWeb