Kindle HÍREK #9

Öngólt lő az Amazon? Pár napos ellentmondó híresztelések után az Amazon sajnálatos módon hivatalosan is megerősítette, hogy az új Kindle Touch 3G-n nem teszi lehetővé a korlátlan böngészést, csupán a könyvesboltból való könyvvásárlást és a Wikipedia használatát engedélyezi/biztosítja. A korábbi 3G verzió lehetőségeit ez a korlátozás jelenleg nem érinti/módosítja.

Az Amazon hivatalos válasza az Amazon olvasói fórumán

Kérdés vajon ezek után mi indokolja azt, hogy bárki is plusz pénzt fizessen a Kindle Touch 3G verzió után, ha szinte ugyanazt kapja a Kindle Touch wifi-től is? Az azonnal vásárlás utáni sóvárgás kibírhatatlansága? Nyilván az Amazon nem fog tönkremenni ettől, de az bizonyosra vehető, hogy ez egy öngól. A Kindle Touch verziók jelenleg még kiszállítás előtt vannak. A vásárolni szándékozók figyelmébe ajánlanám ismét az előző posztot! Ui: Kezdődik az észosztás! Most olvastam egy másik fórumon, hogy “megszűnt a 3G a Kindle-n”. Hát NEM SZŰNT MEG! Alant hozzászóltam saját magamhoz a Kindle-mről, wifi sehol egy darab se:-P Csak így tovább! Azt hallottátok, hogy holnap összegyűjtik a Kindle-ket, holnapután meg a Kindle-t olvasókat? :-))) Szabadítsatok majd ki…

Kategória: Hírek | A közvetlen link.

Kindle HÍREK #9 bejegyzéshez 8 hozzászólás

  1. kindlevarazs szerint:

    Nem szűnt meg a 3G! Ihun vagyok a zinterneten, oszt sehun semmi vájfáj! Nyugi:-DD

  2. Azért egy ilyen hír után az embernek felkell készülnie rá, hogy bármikor megtörténhet. Szerencse, hogy csak az új vásárlók feje főhet miatta (remélem).

    • kindlevarazs szerint:

      Kedves András! Más a felkészültnek kell lenni, meg a “rémhír terjesztés”:-) Az Amazon eredetileg is arra szánta a 3G-t, hogy tőlük lehessen közvetlenül vásárolni vele. De ha mindenki jól bevásárol belőle, aztán megszüntetik, az kicsit furcsa lenne. Itt most előre közölték – igaz, ezzel a 3G Touch tulajdonképpen értelmét vesztette sokak számára. De ez legyen az ő (Amazon) gondjuk.

  3. takatsa szerint:

    Valami racionális oka csak kell, hogy legyen ennek a döntésnek, mivel az Amazon eddigi pályafutása arra utal, hogy nem stupid emberek ott a döntéshozók. Ha belegondolunk, a KIndlle-n való böngészés igencsak nehézkes volt eddig, s az ember leginkább csak vészhelyzetben használta, bár azt el kell ismerni, egy külföldi utazáson azért ugyancsak jól jött. Arra gondolok, hogy talán az érintőképernyős technika jelentősen megkönnyíti a böngésző használatát, az is lehet, hogy a vasban, vagy szoftveresen is történt a háttérben olyan változtatás, amely kis programozási tudással előcsalogatható, és egy funkcióiban jobban használható, épkézláb böngésző-használatot biztosítana. Ha ez bekövetkezne, akkor már számottevő internetes forgalomnövekedésre számíthatna az Amazon, ami nyilvánvalóan nem érdeke, s talán ezt akarja megakadályozni ezzel a preventív intézkedéssel.

    • kindlevarazs szerint:

      Szia!
      Miért nem elég racionális a spórolás? Lehet, hogy az Amazon úgy látja, hogy mondjuk kevesebb könyvet vesznek így, minthogy megérje nekik a korlátlan böngészést engedélyezni.
      Nekem semmiféle gondot nem okozott így se böngészni, minthogy a PC-n is el vagyok egér nélkül is, ez csak megszokás kérdése. Sőt, már olyan öreg vagyok, hogy nekem a parancssor tökéletesen megfelel:-)) A Touch-ot én személy szerint primitívnek tartom, de ez magánügy:-))
      A vasban történt változtatásra utalásodat egyáltalán nem tudom értelmezni. A böngészést leginkább az korlátozza, hogy az az Amazon proxy-ján megy keresztül – ezért nem érdemes nagyon más böngészőt írni rá Persze az Amazon is javíthat rajta, hiszen úgyis wifi-n lesz használva a böngésző.
      Vannak még más tartalékok a Kindle-ben, de ezt most nem részletezném. Továbbra is azt gondolom, hogy a Touch wifi és a Touch 3G közül ezzel a húzással a Touch 3G értelmetlenné vált. Gondolj bele, rengetegen azt mondták eddig is, hogy a 3G nekik felesleges. Most így korlátozva miért lenne vonzóbb? Több fórumon olvastam, hogy kezdik visszamondani a Touch 3G előrendelést, kérdés mennyien teszik majd ezt…

      • takatsa szerint:

        Hát ezt a kérdést véglegesen csak a gyakorlat döntheti el akkor, ha majd vásárolható-használható lesz a touch-Kindle. Én is használtam DOS-t, és nagyon meg voltam elégedve vele, s voltak olyan szolgáltatásai, amelyek Windows alól nem, vagy csak nehezen érhetőek el (pl.batch fájlok, vagy a dátum szerint is paraméterezhető xcopy) de azért el kell ismerni, hogy az egér egy jó találmány, sokmindent könnyít-gyorsít grafikus felületet használva. És akinek volt pda-ja, ne adj isten hpc-je, az megismerhette az érintőképernyő előnyeit is. Engem Kindle-nél egy helyen idegesít az érintőképernyő hiánya: a szótár használatánál, de ott bizony nagyon. Mert azért van különbség gyorsaságban aközött, hogy ráböksz egy szóra és aközött, hogy kurzorral a szó elé vánszorogsz, majd a szó megnézése után a kurzorodat újra a képernyő bal-felső sarkában találod. De ez persze szigorúan csak az én magánvéleményem, kinek a pap, kinek a papné…:) Mindenesetre egy WIFI-s touch-Kindlére jövőre azt hiszem benevezek.

  4. Bedő Zoli szerint:

    Igen, szótárazáskor látnám én is előnyét az érintőképernyőnek…jómagam e célból gondoltam arra, hogy lecseréljem a jól bevált “kindle keyboard”-ot ( ha már ez most a hivatalos neve, ugyebár…) de inkább nem. És még egy dologra kíváncsi lennék: nem zavarhatja-e az érintőképernyő az olvasást? Én technikai PDF doksikat egy Asus T101mt-n olvasok – ez egy kifordítható kijelzős, érintőképernyős kis notebook – és tablet módban, olvasás közben meglehetősen zavaró, hogyha rátéved az ember keze, mert rögtön reagál a képernyő ( véletlen lapozás, kilépés ,szöveg eltolása stb….) Márpedig fogás változtatásakor stb., elég gyakran kerül az ujjam a kijelzőre, úgy a kindle-n mint a notebook-on is. Kíváncsi volnék hogy van-e valakinek ezirányú tapasztalata a Touch-al.

Szólj hozzá!