Lehetséges-e vajon kedvenc olvasónkon prezentációkat nézegetni? Hogyan merül fel ez a kérdés? Nos, gyakran előfordul, hogy egy oktatási segédanyagot PPT(X) formátumban kapunk meg, és ebből kellene tanulni. Ilyen esetben lehetséges, hogy kinyomtatjuk, és papíron visszük magunkkal, hogy bárhol tanulhassunk. Ha a notebook-unk is velünk van, akkor a megoldás triviális, megnyitjuk PowerPointban és kész. De ha csak Kindle van velünk… Nos, akkor is megoldható a dolog! A megoldás nyitja az, hogy a Kindle képes a PDF-dokumentumok olvasására, a PPT-k pedig PDF-formátumra alakíthatók. A kézenfekvő megoldás az, hogy a PowerPointban megnyitjuk a prezentációt, a számítógépre pedig telepítünk valamilyen virtuális PDF-nyomtatót (ilyen például az ingyenes PDF-Creator, vagy PDF-Tiger). Ezek után csak annyi dolgunk van, hogy a prezentációt az adott virtális PDF-nyomtatón kinyomtatjuk = PDF formátumban elmentjük, majd máris tesztelhetjük a Kindle-n, hogy milyen minőségben sikerült. Több hasonló megoldást tesztelve a következő eredményt kaptuk: PowerPoint 2007 esetén a teszt-PPT-nkből, amelynek a mérete 1,5 megabájt volt, a PDF Creator 613 Kbyte-os, a PDF Tiger 894 Kbyte-os PDF-et remekelt. A gond azonban az mindkét esetben, hogy a Kindle-re átmásolva nagyon lassan töltötte be a prezentációkat, és a lapozás is igen lassú volt. Így tettünk egy másik kísérletet, ezúttal a szintén ingyenes OpenOffice 3.2-es magyar verziójával próbálkoztunk, és ebben a PDF-export menüpontot választottuk a nyomtatás helyett.
Eredményként egy 4,4 megabyte-os file-t kaptunk – viszont a megnyitás és a lapozás sebessége teljesen normálisnak bizonyult. A kapott PDF prezentáció még jobban olvasgatható, ha elforgatjuk. Innen érdemes tehát a megoldást tovább finomítani! 🙂 A tesztPPT-t és a kapott PDF-et innen tölthetik le! Ha valaki még hatékonyabb megoldást talál, várjuk szíves visszajelzésüket!-
Legutóbbi bejegyzések
Legutóbbi hozzászólások
- Az első e-könyv olvasóm… :) « Könyvtár MA - Kindle-Téka
- E-könyv ajándékba – A Kindle-varázs karácsonyi meglepetés akciója | Kindle-varázs - Remek újdonságok hamarosan!
- Ákos Pásztor - Hófehér és a hét apróság (Kindle PAPERWHITE teszt)
- kindlevarazs - Kindle HÍREK #14 – Frissítve – Breaking NEWS!
- Molnár Krisztián - Kindle HÍREK #14 – Frissítve – Breaking NEWS!
Archívum
Kategória
Meta
Király! Annyit tennék hozzá, hogy a PowerPoint 2010 (de szerintem a 2007-es is) direktben tud optimalizálva pdf-be menteni prezentációt, tehát ha valamelyik rendelkezésre áll, nem kell semmi más a dicsőséghez 😉
Köszönöm! 2010-esem nincs, a 2007-esben meg nincs telepítve, így nem tudom ezeket kipróbálni, hogy jobb PDF-et csinálnak-e. De a tesztállományokat feltöltöttem, ha valaki kipróbálná…
Hello. Esetleg lehetne jpg vagy más kép formátumba menteni a prezentácio oldalait (amit az office maga is meg tud tenni ha jol emlékszem, bár nem tudom mely verzio ota tudja) és azt a mangle-val kindle-re hajtogatni. Így egy pdf készítést és egy programot ki lehet hagyni…
Szia!
Köszi a kreatív ötletet!
Viszont egy program helyett egy másik programot használsz (OpenOffice helyett Mangle), ráadásul az eredmény lényegesen gyengébb lett alapból:-( Ha a prezentációt elmentem JPG-be, majd még optimalizálom Mangle-val, aztán összetömörítem, hogy ugye 1 file legyen, és megnézem a Kindle-n, egy előnyt láttam: a fileméret kisebb. Minőség, nézhetőség (és persze az egész készítési folyamat) nálam nem jobb.
Még egyszer köszi!
Igazad van, mondjuk nem próbáltam ki gyakorlatban… 😛 Meg ugye kinek melyik program van épp a gépen 🙂 Jog tiszta Office gondolom nem sok magánfelhasználónál fut (szerintem) Viszont valóban átsiklottam az OpenOffice nyújtotta lehetőségen, ami mégis logikusabb mint egy plusz szinte semmi másra nem használható (legalábbis számomra egy pdf tömörítő nem igazán mindennapi szükséglet) progi. OpenOffice-t viszont nem szeretem (lehet ezért is siklottam át felette :D)
Köszönöm az ötletet a “kötözködésem” ellenére is, igazán hasznos lesz majd a mennyaszonyom vizsgaidőszakakor 🙂
Szia!
Én nem is a MS Office-t ajánlottam. Az OpenOffice nekem sem tetszik annyira, DE van pár dolog (pl. ez a PDF-export a prezentációnál), amire jól használható… Mondjuk HTML-t is sokkal jobbat gyárt, mint az előbbi “szűrt HTML”-je.
Amit Te pdf-tömörítőnek hívsz, az pdf-nyomtató, és bizony eléggé mindennapos a használata, ha az ember PDF-eket gyárt (dolgozatok,pályázatok, életrajzok, stb.)
Hello
Igen, azt a feljebb kommentelőnek az írásához fűztem inkább (ami nem jött át annyira).
És tényleg teljes jószándékkal szántam, mert se tanulmányaim se munkám során nem várták el a pdf formátumot dokumentáció során.
Elnézést ha megsértettelek, ilyesmi nem állt szándékomban 🙂
Ugyan, csak beszélgetünk.
Én kipróbáltam az Office 2010 PDF exportját: egy 7.5 Mb-os PPTX-t áttolt 2.5 Mb-os PDF-be, és minden gond nélkül vitte a kindle. A forgatásnál valami gixer még volt, mert az alja miatt lapozni kellett (az átcsúszott valamiért a másik oldalra), de ha játszik vele az ember, biztos megoldható.
Köszi a próbát! Az általan használtnál ugyanez a helyzet (elforgatásnál kicsit kilóg), de nem zavaró. Esetleg megpróbálnád a mellékelt teszt-állománnyal?
A tesztállománynál kipróbáltam az MS Office 2007 PDF-exportját, mindkét beállítással (szokásos ill. online közzététel), különbséget csak a pdf méretében láttam (2,7 és 1,8 Mb). Mindkettő megy, már amennyire pdf-képes egy Kindle. Az elforgatásnál nekem is lelógott, ezen könnyen lehet segíteni: csak megfelelő oldalarányú diát kell beállítani. Én A4-essel próbálkoztam másodszorra, az már OK, még egy kicsit kisebb is, nyilván egyéni méretben pontosan be lehet lőni. Persze ilyenkor nem árt egy kis utólagos szerkesztés, mert néhány bekezdés lelóghat erre-arra. Azért a beágyazott diagramok egy-két feliratát ember legyen a talpán, aki elolvassa.